pirmdiena, 2008. gada 17. novembris

Latvijas atvērto tehnoloģiju konference 2008: Manu prezentāciju

Labrīt, cienījamās dāmas un godātie kungi! Prieks Jūs visus redzēt šajā pasākumā, lai dalītos ar zināšanām un apspriestu atvērtās tehnoloģijas, atvērtā pirmkoda risinājumus un ieguvumus no tiem. Es rosinu jūs lietot brīvu un legālu programmnodrošinājumu katrā uzņēmumā un katrā datorā, un es vēlētos jūs iedvesmot veidot maksimālu pievienoto vērtību, lietojot atvērtās tehnoloģijas.

Mani sauc Kajs Arnö un es esmu Sun Microsystems viceprezidents Datubāzu Kopienas Attiecībās. Es dzīvoju Minhenē, Vācijā un es ļoti mīlu alu, tomēr es neesmu vācietis. Es esmu no Somijas, tāpat kā MySQL dibinātājs, vadītājs un daudzi MySQL kolēģi. Tāpat kā lielākā daļa manu kolēģu, kā arī Linus Torvalds, Linux izveidotājs, es esmu izņēmums vēl vienā ziņā - mana dzimtā valoda nav Somu, bet gan Zviedru.

MySQL un Sun integrācijas laikā, es spēlēju MySQL vēstnieka lomu, kas nozīmē tikai to, ka es skrienu no viena Sun biroja uz nākamo un skaidroju, kas ir MySQL.

Tā kā es negribu sāpināt jūsu ausis pārāk ilgi, kropļojot jūsu brīnišķīgo valodu, es ķeršos tieši pie sešiem galvenajiem punktiem.

Mans pirmais punkts: Atvērtais pirmkods ir izmainījis datorprogrammu tirgu uz labāko pusi. Mazāka atkarība no viena piegādātāja. Vairāk atvērtas konkurences. Lai labākā programmatūra uzvar, ar labākajiem licensēšanas noteikumiem!

Mans otrais punkts: Atvērtais pirmkods ir lielākās daļas, ja ne visu valstu ekonomiskajās interesēs, bet jo īpaši, tā ir unikāla iespēja valstīm ar gudriem, gaišiem cilvēkiem, kuriem ir vajadzīgi godīgi un vienlīdzīgi spēles noteikumi. Somija nav liela valsts, un gan Linux, gan MySQL nāk no turienes. Es ceru, ka Latvija būs nākamā!

Mans trešais punkts: Atvērtā Pirmkoda programmatūra var izdarīt daudz vairāk kā jūs domājiet.

Mans ceturtais punkts: Inovācijas notiek Atvērtajā Pirmkoda kopienā. Tas seko no reālajām lietotāju vajadzībām, jo paši izstrādātāji ir arī lietotāji.

Mans piektais punkts: Ļoti daudz Atvērtā Pirmkoda nāk no Sun.

Mans sestais un beidzamais punkts: Viss tas ir pieejams jums, šeit un tagad, Latvijā.

Kā jau jūs noprotiet, es tik tiešām nerunāju Latviski. Tas nozīmē, ka es turpināšu savu prezentāciju Angļu valodā. Atvainojos par to, paldies par jūsu uzmanību tik tālu!

Saites:

9 komentāri:

 1. Kaj,
  Thanks for the lovely presentation.
  You really impressed a lot of people at the conference. Normally presentors end up with "Labdien" :)
  Jānis

  AtbildētDzēst
 2. hej, Kaj!
  hmm, visst var det jätte kiva näyttää Suun esitykseen,
  men det är ju ännu mer kiva att lära vidare blogs, ideerna, tänkesättet. kitti! ;)

  AtbildētDzēst
 3. ps: skulle gissa att ´nähdä´ passar bättre än ´näyttää´, dzzzz...

  AtbildētDzēst
 4. Marika, Paldies par Jūsu komentārs un zviedru valodā un somu valodā! Es priecājos Jums domāja, ka tas bija jautri, lai redzētu manu noformējumu. Un es priecājos, ka esat atradis vēl vairāk interesantu lietu manā blogā.

  P.S. Jā, "nähdä" (lai redzētu) ir labāk nekā "näyttää" (lai pierādītu).

  AtbildētDzēst
 5. [...] verloren; seitdem habe ich Russisch, Türkisch, Spanisch, Portugiesisch, Tschechisch, Estnisch, Lettisch und Litauisch zur Liste hinzugefügt. Den Respekt vor dem Wert anderer Sprachen ist dahingegen bei [...]

  AtbildētDzēst
 6. [...] languages; since then, I’ve added Russian, Turkish, Spanish, Portuguese, Czech, Estonian, Latvian und Lithuanian to the list. My respect for the value of other languages, on the contrary, grew [...]

  AtbildētDzēst
 7. [...] di altre lingue; da allora, ho aggiunto russo, turco, spagnolo, portoghese, ceco, estone, lettone e lituana alla lista. Il mio rispetto per il valore di altre lingue, al contrario, è cresciuto [...]

  AtbildētDzēst
 8. http://tv.delfi.lv/video/5Or03ek8/ <-- Mani filmēja prezentācijas

  AtbildētDzēst